پارک ساحلی میرمهنا کیش در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره زیبای كیش در کنار اسكله تفریحی ساحلی میرمهنا قرار گرفته است .
این پارك وسعت زیادی دارد و از مسجد خاتم الانبیاء تا میدا ن جاسك در كنار ساحل ادامه دارد. این پارك توسط اسكله ی ماهی گیری میر مهنا به دو فاز تقسیم شده است. در فاز یک، پارک مساحت حدود 41 هزار متر مربع دارد كه با مسیرهای پیاده رو، آلاچیق ها و محل های پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران است.


پارک ساحلی میرمهنا کیش


این پارك جنب مسجد زیبای و ساحلی خاتم الانبیا قرار دارد و نزدیك به بازار عرب ها، كتابخانه، بازار ماهی فروشی، چایخانه و بوفه می باشد. فاز دو، مساحتی حدود 50 هزار متر مربع دارد و محوطه سازی آن به اتمام رسیده است. این فاز دارای دو زمین بازی کودکان می باشد. این بخش از پارک، نزدیك مسجد قدیمی جامع سفین و محله بومیان کیش می باشد. این اسكله در سال 1385 ساخته شده است. در طول اسکله چهار پلکان برای سوار شدن قایق های تفریحی و چهار محل برای تماشای دریا ساخته شده و دارای نورپردازی زیبا است. با قدم زدن بر روی این اسکله می توان مسجد ساحلی خاتم الانبیا، اسکله ماهیگیری و رشته کوه های جنوبی کشور ایران را مشاهده کرد.


پارک ساحلی میرمهنا کیش


اگر دوست دارید ماهی گیری در کیش را تجربه کنید، به اسكله میر مهنا بروید و در زمان های مجاز ماهی گیری كنید. لوازم ماهی گیری را هم می توانید از داخل بازار پردیس، بازار ونوس، بازار پادنا و یك فروشگاه كوچك نزدیك به بازار ماهی فروشان تهیه فرمایید. شنا كردن در محدوده ی پارك میر مهنا ممنوع است چرا که صخره ای و خطرناک می باشد.
همچنین  علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش می توانند در انتهای فاز یك، در كنار اسكله ماهی گیری میرمهنا از تماشای لاك پشت های دریایی آزاد لذت ببرند.

پارک ساحلی میرمهنا کیش

 
تعداد بازدید مطلب : 3131
گروه:مکان های دیدنی کیش|
برچسب ها
مطالب مرتبط

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی