درخت سبز کیش  کهنسال ترین درخت لور یا انجیر همان انجیر معبد در جزیره کیش است و چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد، درختان انجیر معابد، در ابتدا تنه است، ولی با رشد درخت، شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شوند و بعد از مدتی در آن فرو می روند که خود به تنه تبدیل می شوند. این روند آن قدر ادامه می یابد تا یک درخت با چندین ساقه به هم پیچیده و پیوسته در داخل زمین بوجود می آید.  شاخه های این درخت، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم معتقدند که این درخت انرژی های خوبی دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن نیازشان نخ ها و پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند.

درخت سبز

"مجموعه درخت سبز" با آلاچيق هاي زيبا و محل هاي متعدد پخت كباب براي استراحت و بازديد رايگان گردشگران بازسازي شده است و مسير هاي پياده رو با چراغ هاي فانوسي شكل در ميان فضاي هميشه سبز با گل هاي كاغذي رنگارنگ، شما را به سوي جاذبه اصلی اين مجموعه مي برد. در این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرويس بهداشتی نيز موجود است.

درخت سبز


مجموعه درخت سبز در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری كيش واقع شده و داراي دو درب ورودي است.
يك درب آن با ورودي جاذبه گردشگري "شهر باستاني حريره" مشترك و ورودي ديگر آن در مجاورت "آب انبار سنتی" مي باشد.  تنها پس از چند دقيقه پياده روي مي توان از جاذبه هاي "شهر باستانی حريره" و "آب انبار سنتی" در مجاورت مجموعه درخت سبز  ديدن كرد. يكی ديگر از عوامل جذابيت مجموعه درخت سبز همجواري آن با شهر تاريخي حريره است كه به گردشگران امكان مي دهد ضمن بازديد از بقاياي شهر تاريخی حريره ساعاتی را در اين مجموعه به استراحت بگذرانند.

درخت سبز

 


تعداد بازدید مطلب : 2515
گروه:مکان های دیدنی کیش|
برچسب ها
مطالب مرتبط

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی